Valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi bērniem

Informāciju par valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pieejamību un provizorisko rindas garumu variet apskatīt www.rindapiearsta.lv
Vairāk informācija par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Nacionālā veselības dienesta mājas lapā: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/valsts-apmaksati-veselibas-aprupes-pakalpojumi

Ambulatorajās ārstniecības iestādēs  un ārstu speciālistu praksēs var saņemt dažādus valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, ārstu-speciālistu konsultācijas, diagnostiskos izmeklējumus (ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju u.c.), medicīnisko rehabilitāciju, kā arī dienas stacionāra pakalpojumus un citus veselības aprūpes pakalpojumus.

Avots: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/ligumiestazu-saraksts-iedzivotajiem

Bērniem līdz 18 gadu vecumam tiek nodrošināti valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi. Reizi gadā bērniem tiek apmaksāta arī zobu higiēna – 2 līdz 18 gadu vecumā. Divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumus bērni var saņemt 7, 11 un 12 gadu vecumā.
Bērniem līdz 18 gadu vecumam apmaksā arī pirmreizēju ortodontisko konsultāciju. Iedzīvotājiem iedzimtu sejas–žokļu šķeltņu gadījumā, tai skaitā smagu žokļu–sejas deformāciju gadījumos ortodontisko ārstēšanu apmaksā vecumā līdz 25 gadiem.

Avots: Ārstniecības iestādes, kas sniedz valsts apmaksātus zobārstniecības pakalpojumus:
https://www.vmnvd.gov.lv/lv/zobarstniecibas-palidziba

Noteiktos gadījumos bērniem ir pieejama valsts apmaksāta redzes asumu koriģējošu optikas izstrādājumu izrakstīšana.

Avots: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/optikas-preces-berniem

Sievietēm ar sociālās atstumtības risku ir pieejama valsts apmaksāta kontracepcija. Pakalpojums ir ieviests no 2024. gada 1. janvāra un to varēs saņemt:
-Sievietes līdz 19 gadu vecumam, kas ir dzemdējušas.

Avots: Ārstniecības iestādes, kuras nodrošina:
https://www.vmnvd.gov.lv/lv/kontracepcija

Lai pusaudži ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem laicīgi saņemtu palīdzību depresijas un pašnāvības riska gadījumos, pieejama valsts apmaksāta programma depresijas un pašnāvības risku mazināšanai. Tās ietvaros pusaudžiem vecumā no 11 līdz 18 gadiem ar garastāvokļa traucējumiem (viegliem vai vidēji smagiem depresīviem un trauksmes traucējumiem, kā arī pašsavainošanās un mērenu vai vidēji augstu pašnāvību risku) tiek nodrošināta:

  • Pirmreizēja konsultācija, kuras ietvaros tiek veikts veselības stāvokļa izvērtējums, nosakot turpmāk nepieciešamo pakalpojumu un iesaistīto speciālistu (piemēram, psihologa, psihiatra, ģimenes ārsta u.c.) apjomu.
  • Pamatojoties uz pirmreizējās izmeklēšanas rezultātiem tiek sastādīta individuāla ārstēšanas programma (piemēram, vizītes pie klīniskā psihologa vai bērnu un pusaudžu psihoterapeita konsultācijas, individuālas vai konsultācijas grupās pusaudža vecākiem).
  • Programmas noslēgumā tiek veikta atkārtota veselības stāvokļa izvērtēšana, kā arī sniegtas rekomendācijas turpmākajam ārstēšanas vai rehabilitācijas procesam.
    Pilnas valsts apmaksātas programmas ilgums – 3 mēneši.

Avots: Valsts apmaksātu palīdzību programmas ietvaros nodrošina Pusaudžu resursu centrs. Lai saņemtu palīdzību, aicinām zvanīt pa tālruni 29164747 vai rakstīt uz e-pastu uz [email protected].

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veseliba

Zāles un medicīniskās ierīces, kas ir iekļautas valsts Kompensējamo zāļu sarakstā, tiek apmaksātas šādā apmērā atkarībā no pacienta noteiktās diagnozes.

Avots: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/kompensejamie-medikamenti

Nodrošināt bērniem ar noteiktiem funkcionāliem ierobežojumiem šo ierobežojumu mazināšanu vai novēršanu, kā arī komplikāciju riska novērtēšanu un mazināšanu.

Avots: Ambulatorās ārstniecības iestādes, kas sniedz medicīnisko rehabilitāciju bērniem:
https://www.vmnvd.gov.lv/lv/mediciniska-rehabilitacija

Intervences pamatā ir psihiatriskās rehabilitācijas metodes: lietišķās uzvedības analīze jeb ABA, ergoterapija, audiologopēdija, fizioterapija, mūzikas terapija, kā arī uztura speciālista, psihologa, speciālā pedagoda un ārsta konsultācijas.
Intervences metodes un terapijas plāns tiek sastādīts un realizēts izvērtējot bērna spējas, prasmes un vajadzības.

Avots: https://www.bkus.lv/agrinas-intervences-pakalpojums-berniem-ar-risku-uz-autiska-spektra-ast-traucejumiem

Var novērtēt bērna attīstības īpatnības vairākās jomās – komunikācijā, abpusējā sociālajā mijiedarbībā, ierobežotā un atkārtotā uzvedībā, spēlēšanās procesā u.c
Lai saņemtu valsts apmaksātu ADOS testu, ir nepieciešams psihiatra vai bērnu psihiatra nosūtījums.

Avots: Ārstniecības iestādes, kuras sniedz autiskā spektra diagnostiku (ADOS)
https://www.vmnvd.gov.lv/lv/diagnostika-un-arstesana-berniem-ar-autiska-spektra-traucejumiem-vai-aizdomam-par

Bērns analizē savu lietošanas pieredzi, mācās apzināt lietošanas negatīvās sekas, kritiski izvērtēt savu uzvedību un, iespēju robežās, mācās mainīt savu attieksmi pret sevi un pasauli.

Avots: Pusaudžu narkoloģiskās Motivācijas programma
http://www.gintermuiza.lv/pakalpojumi/stacionarie-pakalpojumi/pusaudzu-narkologiska-motivacijas-programma/

Atkarības risku mazināšanas programma
https://pusaudzucentrs.lv/vecakiem/prc-palidzibas-programmas/

Biedrība “Terēze”

Profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze”

Kontakti

Pils iela 11, Tukums, Latvija, LV-3101.

Tālruņa darba laiks: 10.00 – 17.00

Zvaniet!

+371 29 628 200

liels-balts-logotips_1_0

Mājas lapa ir izstrādāta ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par mājas lapas saturu atbild biedrība “Terēze”.

© Autortiesības patur biedrība “Terēze”.
Izstrādājis: Nets Solutions
Skip to content